skingbranding-banner

POSLEDNÍ MÍSTA! Na Labi se uskuteční nádherné kaprové závody! Přijedete?


Místní organizace Českého rybářského svazu Brandýs nad Labem – Stará Boleslav ve spolupráci se Středočeským územním svazem pořádají 2. kola krajského přeboru v položené. Jde o nádherné závody, které se odehrají na revíru Labe 18 (411 050). Termín 2. kolo krajského přeboru v položené připadá na 2. až 5. srpna. O vítězi závodu rozhoduje nejvyšší počet ulovených kilogramů bodovaných ryb. Bodované ryby jsou kapr a amur s minimální váhou 3 kilogramy včetně.

Krajský přebor v položené se koná již druhou sezónu. Tyto závody jsou mezi rybáři velmi oblíbené. A to díky velmi profesionálnímu přístupu pořadatelů, ale také díky nádherné vodě. Závody se totiž konají na luxusním úseku Labe. První kolo krajského přeboru v položené, které se bude konat v dubnu na pískovně Veselá v Mnichově Hradišti, je beznadějně zaplněné.

To nejdůležitější z pravidel: Závod bude trvat 72 hodin (od 2. do 5. srpna 2018). Maximální závodní pole je omezeno na 20 týmů, které se budou skládat z 2 nebo 3 členů. Všichni rybáři musí mít u sebe povolenku a rybářský lístek, a musejí být členy Českého rybářského svazu nebo Mroavského rybářského svazu. Na Labi se po dobu těchto závodu bude chytat non-stop. Tým může chytat maximálně na 4 udice. Zavážení je zakázáno, smí se lovit pouze na odhoz. A platí zákaz vstupu na vodu.

„Závodní“ pruty smí být vybaveny vždy jen jedním jednoháčkem, chytá se pouze na položenou! Závodníci jsou povinni používat tzv. únikovou montáž, kdy se po jejím možném utrhnutí uvolní olovo. Zakrmuje se pouze kobrou, prakem, lopatkou, raketou (spomb) – u některých těchto pomůcek platí časové omezení. Při závodech se smí chytat na boilies, pop-up boilies, pelety, tygří ořechy, umělé nástrahy imitující partikl. Nástrahy je možné obalovat v těstech a dipech.

Více o pravidlech a další informace o závodě se dočtete ZDE

Držíme organizátorům krajského přeboru palce a přejeme jim co nejméně starostí a hladký průběh závodu. Závodníkům přejeme nezapomenutelné zážitky na krásném úseku řeky Labe.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz a Středočeský ÚS

Nové články v rubrice

Zase pytláci! Na Kolínsku pytlačili Ukrajinci! Porybní jim sebrali vybavení a předali je policii

admin | přečteno: 15x | 25.04.2018 | Žádné komentáře

Porybní na Kolínsku mají pořádně práce. Není tomu tak dávno, …

Rybář na svazovce chytal na 3 pruty a měl nastraženou rybičku! Porybní mu sebrali povolenku

admin | přečteno: 1137x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Hodně velkou drzost měl jeden z rybářů, který lovil na Lipně. …

Rybář brutálně zabil krásného sumce! Rybu podřízl ve vodě a nechal ji vykrvácet! Rybáři žádají tvrdý trest!

admin | přečteno: 3215x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Na odporný čin včera upozornil jeden z rybářů na sociálních sítích. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *