skingbranding-banner

Rybářství Třeboň musí vrátit další rybníky církvi! Podnik chyboval při privatizaci!


Velkou nepříjemnost v současnosti řeší Rybářství Třeboň. Jindřichohradecký okresní soud už dříve rozhodl o tom, že rybářský podnik chyboval při privatizaci. Co z toho plyne? Rybářství Třeboň tak musí vrátit některé rybníky církvi. Rybářský podnik se proti verdiktu okresního soudu odvolal. Teď případ řeší českobudějovický krajský soud.

„Rybníky jsme převedli na akciovou společnost v dobré víře. Nedovedu si představit, jakým právem církev po 25 letech usiluje o vydání už vydržených pozemků. Jaký je vůbec smysl tohoto soudu?“ ptal se právní zástupce Rybářství Třeboň Jan Zrzavecký.

Církev chce vrátit přibližně 10 hektarů pozemků, které leží v Chlumu u Třeboně. Ty 25 let obhospodařoval podnik Rybářství Třeboň. Teď ale musí dané pozemky vrátit, protože jindřichohradecký soud rozhodl o tom, že rybářský podnik pochybil v takzvaném blokačním paragrafu, který po roce 1990 neumožňoval převést církevní nemovitosti do soukromých „rukou“. Rybářství Třeboň se proti tomuto rozhodnutí odvolalo.

Rybářství Třeboň se u soudu bránilo i tím, že o původu majetku nevědělo. S tím ale nesouhlasí obhájce církve. „Historie vlastníků majetku musela být z privatizačního projektu zakládané akciovce dobře známá. Stejně tak i původnímu státnímu rybářství. Oba subjekty blokační paragraf jasně porušily,“ řekl iDNES.cz Martin Brunovský, obhájce církve.

Rybářství Třeboň už v minulosti spory o rybníky prohrálo. Například letos v červnu znovu krajský soud v Českých Budějovicích rozhodl o tom, že rybářský podnik musí vrátit 6 rybníků církvi.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Nový světový rekord kapra! V Maďarsku ulovili lysce o váze 49 kilogramů!

admin | přečteno: 15590x | 21.10.2017 | Žádné komentáře

Světový rekord kapra byl opět překonán. V Maďarsku ulovili neskutečného lysce …

Výzva Jakuba Vágnera: Slavný rybář chce prosadit rybolov od 4 do 24 hodin po celý rok!

admin | přečteno: 16859x | 18.10.2017 | 2 komentáře

Povinná denní doba lovu v podzimní nebo jarní části sezóny patří …

AKTUÁLNĚ: Prodejci kaprů zuří! Prodej vánočních kaprů komplikuje EET! Bude méně stánků?

admin | přečteno: 4909x | 18.10.2017 | 3 komentáře

Čas prodeje vánočních kaprů se nezadržitelně blíží. Spousta rybníků se …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *