skingbranding-banner

Rybářství Třeboň musí vrátit další rybníky církvi! Podnik chyboval při privatizaci!


Velkou nepříjemnost v současnosti řeší Rybářství Třeboň. Jindřichohradecký okresní soud už dříve rozhodl o tom, že rybářský podnik chyboval při privatizaci. Co z toho plyne? Rybářství Třeboň tak musí vrátit některé rybníky církvi. Rybářský podnik se proti verdiktu okresního soudu odvolal. Teď případ řeší českobudějovický krajský soud.

„Rybníky jsme převedli na akciovou společnost v dobré víře. Nedovedu si představit, jakým právem církev po 25 letech usiluje o vydání už vydržených pozemků. Jaký je vůbec smysl tohoto soudu?“ ptal se právní zástupce Rybářství Třeboň Jan Zrzavecký.

Církev chce vrátit přibližně 10 hektarů pozemků, které leží v Chlumu u Třeboně. Ty 25 let obhospodařoval podnik Rybářství Třeboň. Teď ale musí dané pozemky vrátit, protože jindřichohradecký soud rozhodl o tom, že rybářský podnik pochybil v takzvaném blokačním paragrafu, který po roce 1990 neumožňoval převést církevní nemovitosti do soukromých „rukou“. Rybářství Třeboň se proti tomuto rozhodnutí odvolalo.

Rybářství Třeboň se u soudu bránilo i tím, že o původu majetku nevědělo. S tím ale nesouhlasí obhájce církve. „Historie vlastníků majetku musela být z privatizačního projektu zakládané akciovce dobře známá. Stejně tak i původnímu státnímu rybářství. Oba subjekty blokační paragraf jasně porušily,“ řekl iDNES.cz Martin Brunovský, obhájce církve.

Rybářství Třeboň už v minulosti spory o rybníky prohrálo. Například letos v červnu znovu krajský soud v Českých Budějovicích rozhodl o tom, že rybářský podnik musí vrátit 6 rybníků církvi.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Jakub Vágner jede opět do Amazonie! Můžeme se těšit na další rekord?

admin | přečteno: 880x | 19.01.2018 | Žádné komentáře

Slavný rybář Jakub Vágner se vydal na další výpravu do …

ÚLOVEK: Policisté pochytali pytláky, kteří v Čechách ukradli 2 tuny ryb! Hrozí jim vězení

admin | přečteno: 485x | 18.01.2018 | Žádné komentáře

Pořádný „úlovek“ se povedl středočeským policistům. Ti totiž dopadli pytláky, …

ČRS potvrzuje: Prodloužení denní doby lovu bude platit od dubna! Záleží ale na ministerstvu

admin | přečteno: 6190x | 17.01.2018 | Žádné komentáře

Na webu Rady Českého rybářského svazu se objevila zpráva ze …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *