skingbranding-banner

ČRS varuje rybáře: Tištěný řád nestačí! Platí ta pravidla, která jsou na internetu!


Český rybářský svaz nedávno vydal upozornění, aby si rybáři před návštěvou revíru přečetli webové stránky dané místní organizace, která onen revír obhospodařuje. Svaz upozorňuje na to, že na internetových stránkách místních organizací se objevují nejaktuálnější informace a změny, které jsou vždy rozhodující! Proto je důležité si uvědomit, že ani tištěný rybářský řád nemusí vždy stačit. Myslete na to!

„Před návštěvou revíru důrazně doporučujeme nejen zkontrolovat bližší popis revíru v soupisu revírů, ale i informace na webových stránkách organizace, která na revíru hospodaří. Rozhodující jsou vždy informace na webových stránkách, nikoli v papírovém soupisu revírů (v průběhu roku můžou nastávat změny, případně může být revír krátkodobě hájený například z důvodu konání rybářských závodů nebo vysazování ryb),“ píše se na webu České rybářského svazu.

Vedení Svazu tak důrazně doporučuje, aby se rybáři před návštěvou daného revíru důkladně seznámili s aktuálními omezeními a změnami. Jen tak totiž předejdou zbytečným potížím při kontrolách rybářskou stráží.

Český rybářský svaz zároveň naléhá na rybáře, aby nezapomínali k vodě nosit Rybářský řád a soupis revírů. „Připomínáme, že Rybářský řád a soupis revírů je nedílnou součástí povolenky k lovu, a jako takový je vždy nutné ho mít společně s platným Rybářským lístkem, Úlovkovým lístkem a povinnou výbavou vždy při lovu s sebou!“ stojí na webu Českého rybářského svazu.

 

NON-STOP rybaření na svazových revírech 2018

Připomínáme, že jsou známy svazové revíry, na kterých se bude v roce 2018 lovit 24 hodin. V některých územních svazech platí více výjimek pro non-stop rybolov než v těch zbývajících. Pravidla byla ale pro všechny stejná: Ministerstvo zemědělství dalo každému územnímu svazu 3 výjimky. Ty svazy, které daný limit nenaplnily, přenechaly výjimky jiným územním svazům.

Na seznam svazových revírů, na kterých bude platit non-stop rybolov se podívejte ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

AKTUÁLNĚ: Zavážení nástrah povoleno! Na svazových revírech můžou rybáři vyvážet!  

admin | přečteno: 6466x | 16.01.2018 | Žádné komentáře

Rybáři, kteří jezdí na svazové revíry Moravského rybářského svazu, mají …

Chlouba Jakuba Vágnera: Slavný rybář představil obrovskou prodejnu v Praze! Má 1000 metrů čtverečních!

admin | přečteno: 6042x | 12.01.2018 | 1 komentář

Jakub Vágner nedávno na videu představil největší prodejnu v České republice. …

PŘEHLEDNĚ: Český rybářský svaz si pochvaluje větší zájem o rybaření. Rybářů je zase o něco více!

admin | přečteno: 410x | 11.01.2018 | Žádné komentáře

Český rybářský svaz vydal velmi zajímavé údaje o vývoji členské …

Komentáře

  • Tak to člověk,který má osmdesát let si bude k povolence muset kupovat počítač a internet ! A co tak členy informovat písemně.A na stránkách základních organizací jsou někdy tak hloupé informave a nebo tam nesou vůbec.BUZERUJETE ČLENSKOU ZÁKLADNU !

  • Nedávno jsem řešil rozdílné informace na internetu a zde je odpověd MRS:.Pro Vás, jako držitele povolenky je směrodatné to, co je napsáno v Bližších podmínkách výkonu rybářského práva a soupisu revírů mimopstruhových, které k povolence dostáváte a které jsou nedílnou součástí povolenky.

    S pozdravem

    Václav Habán HOLD JINEJ KRAJ JINEJ MRAV.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *