skingbranding-banner

Pytláci se snažili utéct strážníkům! Marně. Čeká je vysoká pokuta a přišli i o pruty


policie

Strážníci při obchůzce okolo Jordánu v Táboře narazili na dva podezřelé muže. Když muži strážníky spatřili, snažili se co nejrychleji sbalit vybavení a zmizet pryč. To se jim ale nepovedlo, strážníci je zastavili dříve, než stačili zmizet. Nakonec se ukázalo, že muži byli pytláci. Teď jim hrozí vysoká pokuta. Navíc jim bylo odebráno i rybářské vybavení. Největší „smůlou“ pro pytláky je to, že dostanou pokutu i přesto, že vlastně nic nechytili. 

„Vzhledem k tomu, že jeden ze strážníků je zároveň také členem rybářské stráže, provedla hlídka jejich kontrolu. Ukázalo se, že lovili ryby bez patřičného povolení. Navíc s sebou neměli ani vybavení, které podle rybářského řádu musí mít při lovu u sebe,“ řekl Deníku mluvčí táborských strážníků Pavel Šimek.

Muži ve věku 43 a 21 let nelegálně rybařili na Jordánu v Táboře. Při zjišťování totožnosti strážníci zjistili, že mladší pytlák je občanem Slovenska. I když oba pytláci nic neulovili, čeká je pěkně mastná pokuta. Podle Deníku mohou dostat pokutu ve výši až 8 tisíc. Navíc, pytlákům byly odebrány jejich rybářské pruty.

 

Krádež: Vloupání do rybářské chaty

A v Jihočeském kraji ještě zůstaneme. V obci Kluky na Písecku totiž zloděj vykradl rybářskou chatu. Pachatel podle policistů násilně vnikl do chaty, kde kromě rybářského vybavení ještě ukradl sportovní kuši a vzduchovku. Celková škoda? 7000 korun! Policisté na místě činu zajistili stopy a vyšetřování se dokonce zúčastnil i policejní psovod se služebním psem.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

krajina

AKTUÁLNĚ: ČRS prodal povolenky za 277 milionů korun! Kde peníze končí?

admin | přečteno: 2767x | 23.06.2017 | Žádné komentáře

Rada ČRS nedávno vydala zprávu se zajímavými údaji o fungování …

sumec

AKTUÁLNĚ: Mrtvé sumce na čáslavské skládce už řeší úřady! Padne „mastná“ pokuta?

admin | přečteno: 4561x | 22.06.2017 | Žádné komentáře

Dva kapitální sumce, kteří uhynulí leželi na čáslavské skládce, už …

uhor

SUCHO: V řekách došla voda, vodohospodáři je dopouštějí z přehrad! Hrozí obrovské úhyny ryb?

admin | přečteno: 2590x | 21.06.2017 | Žádné komentáře

Vodohospodáři nejsou z aktuálních podmínek nijak nadšení. Vlivem vysokých teplot z řek …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>