DomůNovinkyAktuálně: Pozor! Evropská unie chce rybářům zakázat olova! Budeme chytat na zlaté...

Aktuálně: Pozor! Evropská unie chce rybářům zakázat olova! Budeme chytat na zlaté zátěže?

- Reklama -

Možná si ještě pamatujete na to, jak si redakce InRybar.cz „aprílovsky“ vystřelila ze čtenářů tím, že napsala článek o tom, že EU chce zakázat olova. A ejhle! Teď už nevtipkujeme. Dneska v deníku Právo vyšel na titulní stránce článek o tom, že EU skutečně zvažuje zákaz rybářských olov. Možná se tak opravdu blíží chvíle, kdy rybáři nebudou moci s olověnými zátěžemi vůbec chytat ryby. Už teď se zástupci rybářů baví o náhradách za olova. Ale je tady problém – jejich velice vysoká cena!

AKCE: Získejte naviják na kapry ZDARMA!

Za možným zákazem rybářských olov stojí především Evropská komise. Ta dala Evropské agentuře pro chemické látky jasný úkol – pracovníci této agentury mají zjistit, zdali mají olověné zátěže nějaký dopad na životní prostředí. Pokud se škodlivost olova ve vodním prostředí potvrdí, pak je možné, že k zákazu rybářských olov na území EU skutečně dojde. Kdy tomu bude, není jasné. Přesto, rybáři musí být opatrní. Je totiž zřejmé, že návrh na zákaz rybářských olov leží některým evropským úředníkům na stole.

Zákaz olova si podle deníku Právo nedokážou představit rybáři. Pavel Vrána z ČRS se deníku Právo svěřil s tím, že olovo je v rybařině těžko nahraditelným kovem. A navíc! Jen těžko se budou hledat nějaké alternativy. Například zinek je pro ryby ještě více toxický, měď zase škodí bezobratlým živočichům a wolfram je příliš drahý. Možná to vypadá komicky, ale jako nejvhodnější náhrady za olovo se můžou jevit uran nebo zlato.

AKCE: Získejte naviják na kapry ZDARMA!

Zákaz olova se ale netýká pouze rybářů. Podobné problémy nyní zažívají i myslivci. EU chce totiž zakázat i olověné broky.

Velice překvapivé je, že na stranu rybářů a myslivců se staví i ochránci přírody. Ti sice připouštějí, že olovo je pro člověka i živočichy velice nebezpečné. Ale! Ochránci přírody tvrdí, že pokud EU rybářská olova zakáže, pak to nebude mít na „zlepšení“ životního prostředí nijak významný vliv.

Připravujeme podrobnosti…

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Nejspíš za touto snahou nebude boj pro zlepšení životního prostředí, ale skrytý boj proti teroristům.
    Pro teroristy je velice snadné najít na břehu rybářského revíru olovo, které je nezjistitelné komu patřilo a kde ho kdo nakoupil. Prodej rybářských olůvek není registrován na licenci. Držení olova jako kovu pro výrobu střel do smrtících zbraní bude totiž trestný čin. Představte si že s pouhého kilogramu olova lze v domácích podmínkách bez licence odlít a a vyrobit až 100 kusů smrtelně nebezpečných střel například do oblíbené zbraně teroristů Glock 18 v ráži 9mm.

    Kulku kterou si terorista z rybářského olova doma vyrobí nepůjde nijak vystopovat k výrobci. Zkuste si jít koupit do obchodu aceton, peroxid vodíku nebo kyselinu sírovou, budou na vás hledět jako na vraha. Proto to zaměření EU proti olovu, které je poslední neregistrovanou součástkou pro výrobu smrtících zbraní.
    Je sice fakt že z útočné pušky SA58 nebo AK47 jde bez problémů střílet i odřezky závitové tyče (vývrt to nepoškodí). Ale olovo je ten problém 🙂
    Aby jsme si z té EU náhodou nesedli na prdel.
    Lov na živou rybičku porušuje zákon o týrání obratlovců, ale ryba nástražní prej není obratlovec a necítí bolest když se zmítá na háčku. To asi EU netrápí, ale vlastního psa umlátit lopatou nesmíte aby zbytečně netrpěl (kdyby to byla Košher nebo Halal porážka tak policajti sklapnou a odjedou).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -