skingbranding-banner

MASAKR ŠTIK: Nechutné! Rybáři vybíjejí nádherné dravce s pomocí sítí!


Velký skandál se v současných dnech odehrává v Irsku. Na některých tamních vodách dochází k masivní likvidaci populací štik. Rybáři tyto nádherné ryby vybíjejí s pomocí sítí. Proti tomuto trendu se ozvala celá řada rybářů, kteří dokonce sepsali petici, aby se od tohoto způsobu lovu upustilo. Podle aktuálních informací petice zatím čítá přes 20 tisíc nespokojených rybářů.

Irové chytají štiky do sítí především na těch vodách, ve kterých žijí pstruzi. Irští rybáři se tak snaží regulovat počty štik, aby nedocházelo ke snižování počtu pstruhů v daných vodách. Rybáři, kteří „bojují“ proti štikám ale nedomysleli to, že se do těchto sítí dostávají i ochraňování pstruzi. Rybáři tak se sítěmi vybíjejí nejrůznější druhy ryb. A to pořádně nevybíravým způsobem. Na snímcích, které se objevily v německých médiích pro rybáře, jde vidět, jak jsou štiky zdevastované. Mají poškozené žábry a hluboké rány na těle. Toto opravdu není citlivý přístup.

Tip: MEGAVÝPRODEJ prutů na přívlač! Obrovské slevy!!!

Navíc, tento plán na ochranu pstruhů má ještě další trhlinu. Pokud totiž rybáři ve vodách rapidně sníží počty štik, pak se celá situace dostane do toho bodu, kdy se rapidně rozmnoží „bílá ryba“ nebo okoun. A právě tyto rybí druhy jsou potravními konkurenty malých pstruhů. A ještě něco. Rozmnožení okouni by mohli dělat pstruhům problémy v tom smyslu, že by mohli požírat jejich jikry. Takže tato až nepřirozená honba za štikami opravdu není úplně nejšťastnějším řešením.

Tip: MEGAVÝPRODEJ prutů na přívlač! Obrovské slevy!!!

Rybáři se rozhodli proti tomuto nešvaru bojovat. A sepsali petici. Tu zítra předají zástupcům irského rybářského svazu v Dublinu. Petice už teď čítá přes 20 tisíc podpisů nespokojených rybářů. A nejde jenom o irské rybáře, kteří s masakrem nesouhlasí. K petici připojili své podpisy i Němci nebo Angličané. Dá se tedy očekávat, že tento obrovský tlak dokáže něco změnit. Uvidíme…

Autor: Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

ČRS potvrzuje: Prodloužení denní doby lovu bude platit od dubna! Záleží ale na ministerstvu

admin | přečteno: 504x | 17.01.2018 | Žádné komentáře

Na webu Rady Českého rybářského svazu se objevila zpráva ze …

NOVÝ REVÍR: Nádherná voda! Středočeští rybáři budou od května chytat na novém revíru!

admin | přečteno: 391x | 17.01.2018 | Žádné komentáře

Středočeský územní svaz pod vedením Dušana Hýbnera již minulý rok …

AKTUÁLNĚ: Zavážení nástrah povoleno! Na svazových revírech můžou rybáři vyvážet!  

admin | přečteno: 9557x | 16.01.2018 | Žádné komentáře

Rybáři, kteří jezdí na svazové revíry Moravského rybářského svazu, mají …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *