skingbranding-banner

Pokuta pro pytláka? Několik stovek! Pokuta pro rybáře s povolenkou? 30 tisíc! Je tohle spravedlivé?


policie

Moravský rybářský svaz dlouhodobě upozorňuje na zhoršující se problematiku pytláctví v České republice. Rybáři počítají, že oproti minulým létům se případy pytláctví zněkolikanásobily! Hlavním problémem je prý špatně napsaný trestní zákoník. Z něj totiž vyplývá, že pytláci většinou zaplatí pokutu do několika stovek. Kdežto rybář s povolenkou a rybářským lístkem může dostat pokutu až 30 tisíc korun. S těmito informacemi přišel breclavsky.denik.cz.  

Moravští rybáři upozorňují na zvyšující se počet pytláků. Moravský rybářský svaz v roce 2011 odhalil 7 pytláků, letos jich jenom do letošního září zajistil 45! Obrovským problémem je i zvyšující se agresivita lidí, kteří loví ryby ilegálně. Pytláci totiž rybářskou stráž napadnou mnohdy i fyzicky! A další věc. Pytlácké praktiky lovu jsou čím dál promyšlenější, a tedy se i hůře odhalují. Pytláci své podvodní montáže vyhledávají už dokonce i s pomocí GPS!

Tip: Luxusní dárky pro rybáře pod stromeček! Předvánoční slevy až 30 %!!!

Situace je vážná! Nejhorší situace na Moravě je na Novomlýnských nádržích a na dolním toku Dyje. Odtud rybářská stráž často dováží rybářské vybavení od pytláků, kteří před porybnými a policisty utečou. Problémy ale nehlásí pouze svazové vody, pytláci se totiž zaměřují i na rybochovná zařízení – sádky nebo chovné rybníky, anebo i na vodárenské nádrže. Majitelé se snaží proti pytlákům bojovat s pomocí fotopastí nebo kamer, někteří dokonce najímají i hlídače. Jenže to celý chov ryb výrazně prodražuje!

Největším problémem je podle rybářů změna v trestním zákoníku z roku 2012, ta totiž tresty pro pytláky výrazně zmírnila. Pytlákům tak podle tohoto zákoníku hrozí poněkud mírná pokuta 8000 korun. A to jen v tom případě, že nelegálně uloví ryby v hodnotě nad 5000 korun! Proto pytláci zaplatí nejčastěji pokutu v řádech stovek korun.

Tip: Luxusní dárky pro rybáře pod stromeček! Předvánoční slevy až 30 %!!!

A tady je ta absurdní věc. Pokud se proviní rybář s platnou povolenkou a rybářským lístkem, pak mu za některé přečiny hrozí pokuta až 30 tisíc korun. A tady je důležité si položit jednu zásadní otázku: Je tahle situace spravedlivá?

Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

sumec

OBROVSKÝ SUMEC: Na Olomoucku chytili vousatého giganta

admin | přečteno: 1879x | 25.06.2017 | Žádné komentáře

Chomutovské jezero, které leží nedaleko Olomouce, vydalo nádherného sumce. „Věděl …

krajina

AKTUÁLNĚ: ČRS prodal povolenky za 277 milionů korun! Kde peníze končí?

admin | přečteno: 6539x | 23.06.2017 | Žádné komentáře

Rada ČRS nedávno vydala zprávu se zajímavými údaji o fungování …

sumec

AKTUÁLNĚ: Mrtvé sumce na čáslavské skládce už řeší úřady! Padne „mastná“ pokuta?

admin | přečteno: 5000x | 22.06.2017 | Žádné komentáře

Dva kapitální sumce, kteří uhynulí leželi na čáslavské skládce, už …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>