skingbranding-banner

Pokuta pro pytláka? Několik stovek! Pokuta pro rybáře s povolenkou? 30 tisíc! Je tohle spravedlivé?


Moravský rybářský svaz dlouhodobě upozorňuje na zhoršující se problematiku pytláctví v České republice. Rybáři počítají, že oproti minulým létům se případy pytláctví zněkolikanásobily! Hlavním problémem je prý špatně napsaný trestní zákoník. Z něj totiž vyplývá, že pytláci většinou zaplatí pokutu do několika stovek. Kdežto rybář s povolenkou a rybářským lístkem může dostat pokutu až 30 tisíc korun. S těmito informacemi přišel breclavsky.denik.cz.  

Moravští rybáři upozorňují na zvyšující se počet pytláků. Moravský rybářský svaz v roce 2011 odhalil 7 pytláků, letos jich jenom do letošního září zajistil 45! Obrovským problémem je i zvyšující se agresivita lidí, kteří loví ryby ilegálně. Pytláci totiž rybářskou stráž napadnou mnohdy i fyzicky! A další věc. Pytlácké praktiky lovu jsou čím dál promyšlenější, a tedy se i hůře odhalují. Pytláci své podvodní montáže vyhledávají už dokonce i s pomocí GPS!

Tip: Luxusní dárky pro rybáře pod stromeček! Předvánoční slevy až 30 %!!!

Situace je vážná! Nejhorší situace na Moravě je na Novomlýnských nádržích a na dolním toku Dyje. Odtud rybářská stráž často dováží rybářské vybavení od pytláků, kteří před porybnými a policisty utečou. Problémy ale nehlásí pouze svazové vody, pytláci se totiž zaměřují i na rybochovná zařízení – sádky nebo chovné rybníky, anebo i na vodárenské nádrže. Majitelé se snaží proti pytlákům bojovat s pomocí fotopastí nebo kamer, někteří dokonce najímají i hlídače. Jenže to celý chov ryb výrazně prodražuje!

Největším problémem je podle rybářů změna v trestním zákoníku z roku 2012, ta totiž tresty pro pytláky výrazně zmírnila. Pytlákům tak podle tohoto zákoníku hrozí poněkud mírná pokuta 8000 korun. A to jen v tom případě, že nelegálně uloví ryby v hodnotě nad 5000 korun! Proto pytláci zaplatí nejčastěji pokutu v řádech stovek korun.

Tip: Luxusní dárky pro rybáře pod stromeček! Předvánoční slevy až 30 %!!!

A tady je ta absurdní věc. Pokud se proviní rybář s platnou povolenkou a rybářským lístkem, pak mu za některé přečiny hrozí pokuta až 30 tisíc korun. A tady je důležité si položit jednu zásadní otázku: Je tahle situace spravedlivá?

Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

Zase pytláci! Na Kolínsku pytlačili Ukrajinci! Porybní jim sebrali vybavení a předali je policii

admin | přečteno: 331x | 25.04.2018 | Žádné komentáře

Porybní na Kolínsku mají pořádně práce. Není tomu tak dávno, …

Rybář na svazovce chytal na 3 pruty a měl nastraženou rybičku! Porybní mu sebrali povolenku

admin | přečteno: 1235x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Hodně velkou drzost měl jeden z rybářů, který lovil na Lipně. …

Rybář brutálně zabil krásného sumce! Rybu podřízl ve vodě a nechal ji vykrvácet! Rybáři žádají tvrdý trest!

admin | přečteno: 3482x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Na odporný čin včera upozornil jeden z rybářů na sociálních sítích. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *