skingbranding-banner

Potvrzeno! ČRS chce zakázat srkačky a okoun bude mít míru! Jaké změny v pravidlech rybáře brzy čekají?


A pak že to nejde! Jen, co předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner vzal do rukou Hospodářký odbor Rady ČRS, dějí se věci. Najednou se lze shodnout i na tom, co se zdálo téměř nemožné. Středočeši dlouho volali po změnách v kárném řízení, podařilo se nyní. Pachatelé přestupků mohou zapomenout na naturální plnění a brigády, rovněž byla schválena nejmenší lovná míra okouna 15 centimetrů.

Zatím nepanuje shoda v K70, ale konečně se věci začínají hýbat směrem, po kterém většina rybářů volá. Nutno podotknout, že všechny body, na kterých se v HO shodli, byly předsedou HO Dušanem Hýbnerem předneseny na dubnovém zasedání Rady, která je schválila a doporučila jejich realizaci.

 

A na čem jsme se shodli?

  • V otázce RS jsme se jasně shodli v nutnosti udržení stávající dobrovolné RS z řad dobrovolníků z MO a zpracovat a předložit MZe návrh na financování profesionální RS organizované ČRS.
  • V otázkách kárného řízení, které v současné době degraduje práci RS: Zrušení možnosti trestání pachatelů přestupků naturálním plněním a formou brigád úpravou Stanov a Jednacího řádu ČRS. Dále zřídit kárnou komisi při ÚS, kde by se například jednou měsíčně projednávaly přestupky spáchané na revírech v rámci příslušného ÚS, a to opět změnou Stanov a Jednacího řádu ČRS.
  • Dále jsme se shodli na zavedení nejmenší lovné míry okouna 15 cm na MP revírech ČRS v rámci BPVRP.
  • V ochraně dravých ryb v jarních měsících jsme se shodli na úpravu stávajících pravidel ve znění: III. Lov na mimopstruhových rybářských revírech, Při lovu na umělou mušku a muškařením na revírech mimopstruhových v době od 1. ledna do 15. června: je povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce v maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu a s muškami o maximální velikosti 3 cm; každá muška může být vybavena pouze jedním jednoháčkem; je zakázáno používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělo mušky, stejně tak je zakázáno použití jakýchkoliv plovoucích pomůcek jako kulového plovátka, splávku apod. Nástraha nesmí být vybavena doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost ryby, např. rotující plíšek, vrtulka nebo gumička. Při lovu na „Tenkaru“ je možné použít pouze prut, návazec a mušku nebo mušky (bez použití navijáku a muškařské šňůry). A dále zakázat používání dvoj a trojháčku v období od 1. 1. do 15. 6. na MP revírech ČRS v rámci BPVRP.
  • Dále jsme se shodli na zapracování zákazu lovu na srkačku do BPVRP na revírech ČRS a zákazu používání vylovovacího háku gafu.

Mimo to jsme projednali otázku plošného zavedení K70 na MP revírech ČRS, který v současné době nemá u všech uživatelů rybářských revírů podporu, a tak jej plně necháváme na jejich uvážení, stejně jako omezení úlovků na jednu povolenku.

Dále jsme doporučili právní komisi při Radě ČRS zpracování připomínky ČRS k RŘ, vyhlášce, a zákonu o rybářství, tak abychom byli vždy připraveni na možnou novelizaci vyhlášky a otevření zákona.

Všechny tyto body byly předsedou HO Dušanem Hýbnerem předneseny na dubnovém zasedání Rady ČRS, která je schválila a doporučila jejich zpracování a realizaci.

Převzato z webu Středočeského územního svazu

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Zase pytláci! Na Kolínsku pytlačili Ukrajinci! Porybní jim sebrali vybavení a předali je policii

admin | přečteno: 15x | 25.04.2018 | Žádné komentáře

Porybní na Kolínsku mají pořádně práce. Není tomu tak dávno, …

Rybář na svazovce chytal na 3 pruty a měl nastraženou rybičku! Porybní mu sebrali povolenku

admin | přečteno: 1137x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Hodně velkou drzost měl jeden z rybářů, který lovil na Lipně. …

Rybář brutálně zabil krásného sumce! Rybu podřízl ve vodě a nechal ji vykrvácet! Rybáři žádají tvrdý trest!

admin | přečteno: 3214x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Na odporný čin včera upozornil jeden z rybářů na sociálních sítích. …

Komentáře

  • Tak to jsou super změny, hlavně ty srkačky mě potěšily.

  • Horní míru ryb nezavádět na revírech pod trvalým tlakem kormoránů. Tam jiné ryby nejsou.

  • To je dobře,ještě by se měl prosadit zákaz lovu v úseku po vysazení ryb jako to bylo dříve

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *