skingbranding-banner

POZOR! Buďte při lovu na dírkách opatrní! Pod dvěma muži se prolomil led. Jeden umřel


Pod dvěma muži se na rybníku v Hradištku nedaleko Prahy prolomil led. Jednomu se podařilo zachránit. Bohužel, druhého muže záchranáři vytáhli z vody až po půlhodině. To ale už nejevil žádné známky života. Pokud se v následujících dnech chystáte na dírky, buďte mimořádně opatrní! Led se může i v těchto mrazivých dnech prolomit.

„Pod dvěma muži se prolomil led na místním rybníku a spadli do vody. Třetí muž se je snažil vytáhnout, nicméně se mu podařilo zachránit pouze jednoho, protože ten led začal praskat,“ řekla pro iDNES.cz mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Zachráněného muže, který podle iDNES.cz jevil známky požití alkoholu, záchranáři okamžitě převezli do nemocnice v Motole. Druhého muže ve věku 29 let dokázali hasiči z ledové vody vytáhnout až po půlhodině. „Posádka se snažila o resuscitaci. Přes veškerou snahu záchranářů se muže nepodařilo oživit,“ řekla pro iDNES.cz mluvčí záchranné služby Petra Effenbergová.

 

Lov na dírkách: Dávejte si mimořádný pozor!

I když teploty klesají hluboko pod bod mrazu, tak to neznamená, že led na rybnících je bezpečný. To nikoliv! Existují velice riziková místa, kde může dojít k prolomení ledové plochy. Proto buďte při chytání na ledu maximálně opatrní!

Mezi rybáři, kteří loví na dírkách, je obecně známo, že bezpečná síla ledu začíná na 10 centimetrech. Ale! Je zapotřebí si uvědomit, že tato tloušťka ledu nemusí být v každém místě zamrzlého rybníka stejná. Velice nebezpečná místa, kde může být led tenčí, se nachází v blízkosti přítoků, odtoků, anebo tam, kde se shromažďují nečistoty (např. naplavené listí). Velkým problémem je i sníh! Právě i kvůli němu vznikají na ledových plochách tzv. vzduchové kapsy. Jde o místa, kde je led výrazně tenčí, a kde hrozí velké riziko propadnutí. Proto si dávejte v těchto místech obrovský pozor!

Při lovu na dírkách nikdy nezapomínejte na bezpečnost! Riziko propadnutí hrozí i za nízkých teplot. Proto se na ledu pohybujte obezřetně. Velice vhodné je při lovu na dírkách omezit například i požívání alkoholu na minimum. Nepodceňujte rizika, která můžou skončit opravdu nešťastně.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Sumec zaútočil na ruku muže! Provokatér si odnesl zranění!

admin | přečteno: 451x | 13.12.2017 | Žádné komentáře

Se sumci není radno si zahrávat. Tohle si uvědomil i …

Balík peněz! Rozpočet ČRS pro rok 2018 bude 123 milionů korun! Peněz ve svazové kase přibylo!

admin | přečteno: 287x | 13.12.2017 | 1 komentář

Rada Českého rybářského svazu schválila rozpočet pro rok 2018. A …

Vyjádření ČRS k závodům na Orlíku: Svaz dostane půlmilionu! Peníze půjdou na zarybnění!  

admin | přečteno: 3023x | 12.12.2017 | 2 komentáře

Český rybářský svaz se vyjádřil k pořádání velkých kaprařských závodů na …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *