skingbranding-banner

Rybolov 24 hodin: Středočeský ÚS chce zavést non-stop na ÚN Kamýk! V úvahu připadá i Labe nebo Berounka!


Rybáři ze Středních Čech opravdu nezahálejí! Na jejich oficiálním webu se objevily informace o tom, že Středočeský ÚS bude usilovat o vyřízení výjimky pro lov non-stop v letních měsících na revíru Vltava 15 ÚN Kamýk (č. 411 053). A to není všechno! Na včerejším zasedání výboru Středočeského územního svazu došlo i ke schválení návrhu na zřízení sekce položená při odboru LRU SÚS…

Nejprve se pojďme podívat na snahu o vyřízení výjimky na ÚN Kamýk. Výbor Středočeského ÚS se shodl na tom, že se na tomto 160 hektarovém revíru pokusí vyřídit výjimku pro lov non-stop v letních měsících. Výbor Středočeského ÚS se pokusí, aby tato výjimka začala platit už od roku 2018.

A to není všechno! Každý územní svaz může dostat dvě výjimky pro lov non-stop v letních měsících. Takže Středočeský ÚS uvažuje i o další vodě. Která to bude, ukáže ale až čas. Druhý revír s výjimkou pro lov non-stop v letních měsících bude určen po dohodě s uživateli revírů. Mezi možné revíry s výjimkou pro lov non-stop v letních měsících připadá Labe (MO Brandýs nad Labem nebo MO Čelákovice) nebo Berounka (MO Kladno).

Při včerejším zasedání výboru Středočeského ÚS došlo ke schválení i dalšího velmi významného návrhu. Středočeši si včera totiž jako první v historii schválili zřízení sekce položená při odboru LRU SÚS. Takže, předseda SÚS Dušan Hýbner spolu s vedoucím LRU SÚS Radkem Zahrádkou do dvou měsíců svolají ustavující zasedání sekce položená a společně se členy nově vzniklé sekce zpracují závodní řády, podmínky fungování a financování sekce, včetně její organizační struktury a vedení.

Dušan Hýbner k tomuto významnému milníku řekl: „Osobně mám radost z dnešních rozhodnutí výboru SÚS, stejně jako jsme byli první při zřízení pozice PR manažera v ČRS a zcela jistě ne poslední, budeme první a zcela určitě ne poslední při zřízení sekce položená při LRU. Zřízení této sekce se v budoucnu žádná organizační složka v ČRS nevyhne, kaprařina láká a táhne, nemůžeme před tím strkat hlavu do písku. Zřízení sekce je i splácení dluhu, který si myslím, že máme k této skupině naší členské základny.“

Více informací naleznete na webu Středočeského ÚS – www.crs-sus.cz.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Pytláci chtěli zmasakrovat trofejní kapry ze svazovky! Ulovili i kapra o váze přes 15 kilo!

admin | přečteno: 379x | 23.03.2018 | Žádné komentáře

Tento případ pytlačení se sice odehrál již v minulém roce, ovšem …

Rybáři pozor! Nová delší denní doba lovu zatím neplatí na revírech MRS! Čeká se na rozhodnutí vedení

admin | přečteno: 5806x | 22.03.2018 | Žádné komentáře

Rybáři na mimopstruhových svazových revírech budou moci od letošního chytat …

Rybáři přišli kvůli haváriím ve svazových revírech o ryby za 4 miliony korun! Kdo zaplatí škody?

admin | přečteno: 328x | 21.03.2018 | Žádné komentáře

S poměrně hodně zneklidňující zprávou přišel Český rybářský svaz na posledním …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *