DomůRybolovné technikyPoloženáRychlá výroba plovoucí kukuřice na ryby: Geniální nástraha na amury nebo kapry

Rychlá výroba plovoucí kukuřice na ryby: Geniální nástraha na amury nebo kapry

- Reklama -

Kukuřice na ryby patří odjakživa k nejpopulárnějším nástrahám pro lov kaprů, amurů, ale i dalších ryb. A ono se není čemu divit! Právě tahle žluťounká zrníčka patří k tomu nejlepšímu ve světě rybaření. Jen těžko byste hledali nástrahu, která má na kontě tolik ryb jako právě kukuřice na ryby. Víte ale, že i tuto dokonalou nástrahu lze vylepšit? No ano! Stačí k ní přidat kousek plovoucí nástrahy, která kukuřici nadzvedne. A my tak rázem dostaneme nástrahu na amury nebo kapry, která bude ještě úspěšnější. Jak to tedy udělat co nejjednodušeji?

Autoři: Tomáš Horáček a Viktor Krus

Tohle je dobře známý trik, který rybáři používají od nepaměti. Prostě k několika zrníčkům kukuřice přidáme cosi plovoucího, co celou nástrahu nadzvedne. Právě ono nadzvednutí kukuřice nad dno má hned několik výhod, které mohou znamenat mnohonásobně více záběrů. Nástraha je totiž mnohem lépe viditelná, ale také se rybám lépe „nabírá“ do tlamy.

VIDEO: Plovoucí kukuřice na ryby! Jak na to?


 
Ještě k té viditelnosti plovoucí kukuřice na ryby: Pokud třeba máme v krmení zrníčka kukuřice, anebo krmíme samotnou kukuřicí, tak na dně vznikne opravdu hodně hustý „koberec“ z této suroviny. Pokud bychom nastražili zrníčka klasickým způsobem, pak se můžou v tomhle obrovském množství jednoduše ztratit. Jasně, někdo může namítnout, že je to dobře, protože nástraha bude nenápadná. Ovšem! Při chytání na kukuřici určitě chceme dosáhnout co nejrychlejšího záběru. A k tomu nám plovoucí kukuřice jistě napomůže.  

 

Kde a kdy používat plovoucí kukuřici?

Plovoucí kukuřici na ryby je dobré používat zejména na těch lokalitách, na kterých není „čisté“ dno. To znamená, že pokud jezdíme na vody, které mají například zarostlá dna, pak právě tady použijeme plovoucí kukuřici. Ano! Plovoucí kukuřice na ryby se totiž krásně nadzvedne například nad vodní rostliny, které na dně dokážou udělat neuvěřitelně hustý koberec. V tomhle se může nástraha velmi snadno ztratit! Pokud ale kukuřici nadzvedneme, tak budeme nástrahu prezentovat nad tímto „kobercem“.

Plovoucí kukuřice na ryby je vhodná na zanesená dna! Ani tady se tato nástraha prostě neztratí

Dalším typem lokality jsou nejrůznější vodní plochy, ve kterých je silná vrstva bahna. Zase: Pokud kukuřici nadlehčíme, tak ta se nadzvedne nad bahno, takže do něho nezapadne. Rázem tak prezentujeme nástrahu mimo tuto smradlavou hmotu, takže pravděpodobnost na záběr od kapra nebo amura je mnohem vyšší.

Zleva: Plovoucí kukuřice s umělým zrníčkem, kukučice s POP-Up boilies a kukuřice s pěnou na nástrahy…

Osobně ale používáme plovoucí kukuřici na všech typech terénů, třeba i na jílu nebo na kamenech, a jen upravujeme délku návazce (podle toho, v jaké výšce nástrahu chceme). Taková plovoucí kukuřice na ryby je prostě pro kapry a amury atraktivnější, a přitom přichystání takto plovoucí nástrahy trvá jen několik málo vteřin. Jak na to?

 

Jakou kukuřici použít?

Hodně rybářů používá kukuřici pro lidskou potřebu. Nedivíme se! Na první pohled taková kukuřice působí mnohem levněji. Jenže je ve skutečnosti opravdu levnější? Kukuřice pro lidskou potřebu se po otevření třeba rychle kazí (pokud ji nemáme v chladu), takže nevydrží tak dlouho.

Tohle se hodí! Plovoucí boilies, umělá kukuřice nebo pěna na nástrahy nám napomůžou k plovoucí kukuřici na ryby

Navíc, taková kukuřice z večerky nemá takovou konzistenci jako kukuřice pro ryby. Co to znamená? No prostě, zrníčka z plechovky více padají, a třeba ani nevydrží švih při náhozu. Problémem jsou i hejna drobných rybek, které dokážou měkkou kukuřici velmi rychle servat

Ochucená kukuřice na ryby nabízí mnohem více předností než kukuřice pro lidskou spotřebu…

Proto bychom více doporučili ochucenou kukuřici na ryby.Tahle nástraha má dokonalou konzistenci, kdy zrníčka jsou tužší, takže vydrží i švihnutí při náhozu. Navíc, zrníčka vydrží i nápor menších rybiček, které do nich budou neustále dlubat. Velkou výhodou kukuřice je samozřejmě i to, že vydává velmi silnou pachovou stopu, což může znamenat mnohem více záběrů. A jelikož je taková kukuřice v nálevu, tak vydrží i podstatně delší dobu. Takže rybář nespotřebuje tolik kukuřice na ryby, a ve výsledku ušetří peníze.

 

Jak vytvořit plovoucí kukuřici na ryby?

Jak to udělat, aby naše kukuřice na ryby plavala? Těch možností je hned několik, takže si vybere skutečně každý rybář. Každá metoda nabízí několik výhod, a každá je něčím jiná. Tak jakou si vyberete vy?

Plovoucí kukuřice s POP-Up boilies

Z našeho pohledu nejlepší varianta pro vytvoření plovoucí kukuřice. Právě plovoucí boilies totiž nabízí vlastnosti, díky kterým je plovoucí kukuřice mega atraktivní. POP-Up boilies skvěle plave, takže dokáže nad dno dostat i velkou porci zrníček. Navíc! Tato nástraha má sama o sobě skvělou vůni a atraktivní barvu, což je prostě velké plus.

Plovoucí boilies je dobře sestřihnout, aby k němu lépe přilnula zrníčka kukuřice

Aby se zrníčka kukuřice k plovoucí kuličce boilies lépe nastražovala, a aby se zrníček pod háček vešlo více, je dobře kuličku boilies z jedné strany odstřihnout (viz přiložené video). Díky tomu tak vznikne plocha, ke které lze mnohem lépe přiložit ploché zrníčko kukuřice. Tohle je malý detail, na který ale chceme upozornit.

Tohle vypadá skvěle! Plovoucí kukuřice na ryby s POP-Up boilies funguje parádně jak na kapry, tak na amury

Na POP-Up boilies máme taky rádi to, že skvěle přijímá esence. Takže kuličku můžeme před použitím ještě pachově vylepšit, aby ve vodním prostředí nástraha vydávala ještě silnější pachovou sotpu. Nevýhodou této nástrahy je to, že POP-Up boilies je ze všech variant nejdražší, což může některé rybáře od této nástrahy prostě odradit.  

Plovoucí kukuřice s umělou kukuřicí

Současný rybářský trh nabízí i umělé nástrahy na kapry. Jde často o napodobeninu rostlinných nástrah, tedy i kukuřice. Právě umělá kukuřice na ryby je oblíbenou nástrahou na kapry, protože plave, má výraznou barvu a některá i silně voní. Co to ale zkombinovat s klasickou kukuřicí?

Levnější varianty! Nahoře plovoucí kukuřice s pěnou na nástrahy a dole je kukuřice umělým zrníčkem kukuřice na ryby

No ano! K umělému zrníčku kukuřice (nebo k více umělým zrníčkům) můžeme přidat i klasickou kukuřici, díky čemuž vznikne fakt perfektní nástraha. Tímto způsobem můžeme vytvářet i hodně dlouhé řetízky z umělých a klasických zrníček kukuřice, což se skvěle osvědčilo například při lovu amurů. Tohle je fakt hodně parádní nástraha! Umělá kukuřice je oblíbená i proto, že se jedná o cenově dostupnou variantu.

Plovoucí kukuřice s pěnou

Nejlevnější varianta ze všech! Pěna na nástrahy vychází na pár korun, ale přitom s ní můžeme vmyslet hodně zajímavou nástrahu. Jak? Stačí prostě kousíček pěny odstřihnout, a poté k ní přidat zrníčka kukuřice. Tím tak zase vznikne super plovoucí nástraha, která prostě funguje. Tuto variantu velmi rádi používají i rybáři, kteří chytají na feeder nebo klasické krmítko.

Tady je toho ještě málo: Nebojte se pod háček nabít pořádnou porci zrníček! Třeba amuři milují dlouhé řetízky z kukuřice!

Plovoucí pěna na nástrahy skrývá jednu hodně velkou výhodu! Jakou? Pokud ustřihneme velký kus pěny, pak dostaneme „vychytávku“, která je schopna nadzvednout opravdu hodně velký počet zrníček kukuřice. Proto pokud máte třeba spadeno na velké amury, pak doporučujeme i tuto variantu, protože takto budete schopni vytvořit nepřehlédnutelný „řetěz“.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -